Домашня сторінка > Цікаві факти про Київ > Кінна поліція Києва: 10 фактів про найнезвичайніший патруль

Кінна поліція Києва: 10 фактів про найнезвичайніший патруль

Вересень, 2021

Патрульні розповіли, як звуть коней, як вони тренуються і де їх можна зустріти

Кінний патруль, який працює в Києві, нещодавно відзначав ювілей створення. Кавалерійський підрозділ було сформовано на початку 2000 року. У Патрульній поліції розповіли цікаві факти про найнезвичніший свій підрозділ, який незмінно привертає увагу на вулицях міста.

10 і 1 цікавий факт про кавалерійську роту патрульної поліції Києва.

 • У підрозділі несуть службу 56 співробітників — 53 патрульних і 3 цивільних. Цивільні посади займають фельдшер, коваль та конюх.
 • У кавалерійській роті 20 коней, усі чоловічої статті.
 • Основне завдання підрозділу – патрулювання паркових і лісопаркових зон, а також забезпечення безпеки й публічного порядку під час проведення масових заходів.
 • Найчастіше кінний патруль можна зустріти в парках Рильського та Муромець, а також у Гідропарку та на Трухановому острові. Крім цього, під час масових заходів, зокрема проведення футбольних матчів, кавалерія патрулює поблизу Олімпійського стадіону.
 • На вулицях столиці кавалерію можна зустріти не завжди. Підрозділ заступає на патрулювання тільки в теплі місяці: зазвичай сезон розпочинається в кінці квітня, а закінчується на початку листопада.
 • Тривалість одного патрулювання не перевищує 6 годин у теплий день та 3 години – в холодний, після чого коней ведуть на відпочинок.
 • На відміну від патрулювань, коней тренують протягом усього року.
 • Одне тренування може тривати до 3 годин, після чого коням потрібний відпочинок.
 • Клички коней: Бобстер, Бук, Бобер, Банкір, Виноград, Грек, Дніпр, Екіпаж, Ізльот, Імбир, Колетто, Кагор, Конрад, Майкоп, Монблан, Маріб, Рим, Тартак, Хрущ та Фристайл.
 • Коні дуже люблять, коли їх відвідують діти, а ще більше їм подобається, коли вони годують їх морквою та яблуками.
 • Кавалерія не тільки охороняє безпеку та публічний порядок під час масових заходів, але й досить часто бере в них участь. Так, наприклад, під час проведення «Міста професій», діткам не тільки дозволяють посидіти верхи, але й проїхатись на справжньому патрульному коні.
 • Кавалерійський підрозділ було створено 14.01.2000 року, відповідний наказ був підписаний 15.01.2000 року.

Патрульна поліція Києва

Усі джерела, що представлені в огляді, є у фонді відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих м. Києва.

Ким, Ю. Летучий эскадрон : конная милиция задерживает нарушителей, разгоняет разбушевавшихся болельщиков и снимается в клипах / Ю. Ким //  Киевские ведомости. — 2002. — 19 авг. — С.7.

Расенко, Е. Милицейских лошадей учат бомбами и сахаром : как тренируют и чем угощают скакунов, отобранных для охраны порядка / Елена Расенко //  Сегодня. — 2014. — 19 авг. (№ 182). — С. 10 : фото.

Діяльність кінної міліції.

Скрипникова, Е. Патрульная КОНИтель / Екатерина Скрипникова //  Комсомольская правда в Украине. —  2012. — 14 июня (№ 127). — С. 10 : ил.

Під час Євро біля НСК "Олімпійський" патрулює кінна міліція. Кореспондент "КП" попрацювала разом з київськими "кавалеристами".

https://www.segodnya.ua/ua/kiev/kother/konnaya-policiya-kieva-10-faktov-o-samom-neobychnom-patrule-1404304.html;

https://www.5.ua/fotogalereja/nezvychni-naparnyky-iak-vyhliadaie-ta-shcho-vmiie-kinna-politsiia-v-ukraini-foto-152302.html;

https://www.segodnya.ua/ua/kiev/kpower/v-kieve-poyavilas-konnaya-policiya-loshadey-privozyat-na-avto-i-podkarmlivayut-rafinadom-1006925.html;

https://www.unn.com.ua/uk/news/1813354-u-politsiyi-nazvali-kilkist-kinnikh-patruliv-na-kiyivschini;

https://hmarochos.kiev.ua/2019/11/22/u-patrulnij-politsiyi-rozpovily-kudy-vzymku-znykayut-kinni-politsejski/;

https://www.depo.ua/ukr/life/komandir-kinnoti-nacpoliciyi-kiyeva-yakbi-nas-viveli-rozganyati-maydan-mi-b-mabut-ne-viyshli-20171208690430

Підготувала Надія Грищенко