Домашня сторінка > Про проект

Про проект

«Цифрова бібліотека «Київ» – колекція вибраних цифрових об’єктів з фондів  бібліотек, організацій, наукових установ, а також приватних колекцій про Київ, його історію, культуру, суспільне та економічне життя.

Проект №679 Громадського бюджету м. Києва «Цифрова бібліотека «Київ» було ініційовано у 2017 році Чорною Тетяною Володимирівною, директором Наукової бібліотеки «Києво-Могилянська академія», у співавторстві з Романюк Ольгою Іванівною, директором Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м. Києва. Завдяки активній підтримці громадськості Києва та фінансовій підтримці Київської державної адміністрації Проект №679 Громадського бюджету м. Києва отримав позитивну оцінку експертів та набрав необхідну кількість електронних голосів. 2018 року було виділено кошти на реалізацію проекту та створення сучасної цифрової бібліотеки на базі Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м. Києва.

З 2018 року розвитком цифрової бібліотеки "Київ" займається виключно відділ нових інформаційних технологій Публічної бібліотеки імені Лесі Українки. У 2020 році у зв'язку зі створеням нового сайту бібліотеки http://lukl.kyiv.ua/,  колекція оцифрованих видань з фонду бібліотеки, що була представлена на старому сайті, завантажена в цифрову бібліотеку "Київ" з міткою "Колекція Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки". 

Для зручності пошуку та привернення уваги до окремих тематичних блоків оцифрованих видань, бібліотекою формуються книжкові експозиції, з якими можете ознайомитися, перейшовши у відповідний розділ меню.

У 2020 році колекція оцифрованих бібліотекою видань поповнилася творами поета-шістдесятника Миколи Даниловича Сома, який останні 10 років життя  працював у бібліотеці. 

Проект відкритий до участі для всіх зацікавлених у розвитку Цифрової бібліотеки «Київ».

Мета проекту

Створення проекту обумовлено необхідністю поширення інформації та забезпечення необмеженого вільного доступу до унікальних, цінних та рідкісних бібліотечно-інформаційних ресурсів Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м. Києва, Наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія» та інших установ-партнерів. Цифрова бібліотека презентує вітчизняній громадськості та світовій спільноті історико-культурне надбання Києва, розповідає про наше древнє місто та його видатні історичні постаті. Оцифровані рідкісні та цінні видання з фондів бібліотек-партнерів, що представлено на сайті «Цифрова бібліотека «Київ», надають можливість ознайомитися та дослідити першоджерела історії, культури, інших галузей науки про Київ та його жителів, задовольняють інформаційні потреби вітчизняних та зарубіжних науковців, студентів, викладачів, дослідників, широкого загалу.

Ціль:

  • створення, організація та поширення інформації про унікальні цифрові об'єкти з колекцій бібліотек, організацій, наукових установ, а також приватних колекцій через сайт проекту «Цифрова бібліотека «Київ», забезпечення доступу студентів, викладачів, дослідників та широкого загалу, усіх, хто цікавиться історією, культурою;
  • підвищення ефективної діяльності бібліотек шляхом формування якісно нового цифрового інформаційного середовища;
  • поширення інформації про Київ серед міжнародної спільноти, формування позитивного іміджу міста Києва та України в цілому;
  • збереження цінних у науковому та історичному значенні документів з фондів бібліотеки та партнерів проекту.

Умови використання

Права на копіювання та відтворення цифрових об’єктів з Цифрової бібліотеки «Київ» регулюються Законом України «Про авторські та суміжні права».
Всі цифрові об’єкти, які представлено на сайті Цифрова бібліотека «Київ», належать до суспільного надбання. Використання та цитування будь-яких об’єктів, розміщених на сайті, дозволяється за умови зазначення джерела та прямого посилання на сайт проекту Цифрова бібліотека «Київ».

Заборонено:

  • внесення будь-яких змін у файл, створення та розповсюдження перероблених копій, в тому числі копій, що містять будь-яку частину видання;
  • розповсюдження файлів з сайту Цифрова бібліотека «Київ» у мережі Інтернет на веб-сайтах, які пропонують платні послуги, на сайтах комерційних організацій, а також на сайтах, які містять рекламу;
  • продаж фізичних носіїв, які містять файли з сайту Цифрова бібліотека «Київ»;
  • розповсюдження файлів у складі будь-якої платної послуги.

Технічна інформація  

Цифрова бібліотека «Київ» побудована з використанням FOSS OMEKA, що розроблено  Центром історії та нових медіа Роя Розенцвейга при Університеті Джорджа Мейсона (США).

OMEKA – це вільне програмне забезпечення на основі системи керування вмістом з відкритим кодом для онлайнових цифрових колекцій. Omeka дозволяє публікувати, експонувати цифрові об'єкти культурної спадщини, а також розширювати їхню функціональність за допомогою тем та плагінів. Дані про цифрові об'єкти описуються за міжнародним стандартом метаданих Дублінського ядра. На сьогодні це програмне забезпечення використовується у Нью-Йоркській публічній бібліотеці, Бібліотеці Ньюбері, а також у багатьох маленьких музеях та історичних товариствах.

Формати: pdf, jpg, avi, mp3, mp4.

Колекції на сайті Цифрова бібліотека «Київ» сформовано на основі сортування за видами оригіналів цифрових копій, серед них: Книги, Газети, Журнали, Ноти, Архівні документи, Листівки, Карти, Марки, Тривимірні об'єкти та інші колекції.

Для отримання детальної інформації зверніться до адміністратора.